Plánované vrhy

Konkrétní plánované vrhy nezveřejňuji, chovatel míní, potkani mění a některé vrhy se nakonec nepodaří. Plánuji vrhy v barvách čokoládová, mink, ruská modrá, holubičí, případně i další barvy. To vše také v aguti barvách a s obláčkovým efektem. Béžovou barvu chovám ve strakatých kresbách v různooké linii (v této linii upřednostňuji barvu mink). Stínované (siamské, černooké siamské a barmské) se snažím chovat v čistě černé linii. Merle potkany chovám s co nejmenším podílem bílé, aby merle více vyniklo. Odchovávám potkany se srstí standardní, rex, double rex (dvojitý rex), kde se snažím o kudrnatá zvířáta s co nejhustější srstí. Mám také odchovy se srstí velvetýn a dlouhosrsté potkany. Potkany fuzz nechovám. Tento typ srsti se nedá chovat společně se srstí rex, velvetýn ani dlouhosrstý.

Vrhy s PP

Zvířata především jako mazlíčky, možno i na výstavy. Do chovu velice vyjímečně. Odchovy jsou v běžných barvách a převážně solid.

Vrhy s VP

Odchovy s VP jsou zaměřeny především na různookost, kde převážna většina jedinců je nestandardních a tedy neregistrovatelných. Dále barvy a kresby nezařazené do standardu SOCHP, vrhy s kresbou po nestandardních rodičích, vrhy po zvířatech s neúplným původem a vrhy po samcích "Chovný s výhradou" překračující tři vrhy s PP. Jedinci z těchto odchovů jsou určeni pouze jako mazlíci, na výstavy pouze do kategorie mazlík. plvrhy
©Delfes 2010