Chovatelská stanice Iletis je od 1.9.2005 registrovanou ch.s. Českého svazu chovatelů Specializované organizace chovatelů potkanů SOCHP

Potkánci k odběru

Vážení a milí zájemci o potkanka z naší chovatelské stanice,
jsem ráda, že jste navštívili naše stránky a případně vás zaujalo nějaké naše miminko. Snad i přemýšlíte nad tím, že si o něj napíšete. Než odešlete meil na adresu iletis@seznam.cz , nebo zavoláte na tel. 731 499 164, poprosím vás o zamyšlení nad tím, zda budete mít prostor, čas a finanční prostředky zajistit potkankovi vše co potřebuje po celou dobu jeho života, což představuje 2-3 roky. Potkan není plyšová hračka, kterou můžete kdykoliv odložit, a ani naše ch. s. není schopná si brát nechtěné potkanky zpátky. Zůstane pak na vás, najít potkankovi, kterého nechcete, nebo nemůžete mít, nový domov.
Pokud jste se rozhodli si potkanka pořídit, pak vězte, že u nás nenajdete žádné kupní smlouvy, ani dotazníky, ale budu moc ráda, pokud v zadávacím meilíku napíšete, jaké zkušenosti s potkanky již máte, zda plánujete mazlíčky, nebo chov a třeba přidali i nějakou fotečku budoucího bydlení. Dále v případě, že si chcete pořídit potkánka jen jednoho, prosím vás, abyste kontaktovali raději jinou chovatelskou stanici. Pro naše potkanky bude vždy upřednostněn společný domov, neboť potkan je tvoreček sociální.
Místo odběru potkanka je vždy na vzájemné domluvě, pravidelná předání jsou možná ve Frýdlantě n.O, Frýdku-Místku, Ostravě, Frenštátě p.R., jiná místa v době výstav, případně bude na vás, najít si vhodného převozníka. Nebojte se napsat, pokud jste ze vzdálenějších částí naší republiky, neboť pokud se sejde více zájemců o miminka, jsem ochotná je dovézt osobně.
Vězte, že mne zajímá, jak se našemu potkánkovi u vás daří. Nemusíte posílat pravidelná hlášení, budu však ráda, pokud občas pošlete pár fotek a nějaké info. Pište však VŽDY, pokud je potkanek nemocný, případně uhyne. Stačí napsat krátkou zprávu, jaká nemoc byla potkankovi diagnostikována, jak je léčen, případně jaká prodělal vyšetření a připojit oficiální jméno potkanka, které má vepsáno v rodokmenu. Pro vás jen pár minut, pro mne velice důležité informace, za které vám tímto předem děkuji. Především v případě nádorů, bych vás poprosila o včasné kontaktování, u mladších zvířat do 18 měsíců je možné, že se s vámi budu chtít dohodnout na provedení pitvy, nebo histologického vyšetření nádoru. Dále vás také prosím o kontakt na nového majitele v případě, že jste si potkanka již nemohli nechat.
Pokud máte jakékoliv problémy s potkankem, kdykoliv pište a volejte, jsem tady od toho, abych vám pomohla, a v případě, že si sama s daným problémem nebudu umět poradit, předám vám vhodný kontakt, kde si s problémem poradí lépe. Obrátit s jakýmkoliv dotazem se na mne můžete i v případě, že potkanka nemáte od nás, pokud budu moci, ráda pomůžu.
Co se týká samotného potkanka, miminka vyrůstají s námi v kuchyni, jsou tedy zvyklá na běžný provoz domácnosti a kontakt s člověkem. Snažím se o to, aby byla zdravotně v pořádku, ale to vám samozřejmě nezaručím, protože potkanek není věc se záručním listem ale živý tvor, do kterého nikdo nevidí. Miminka odcházející od nás do nových domovů však nejeví žádné vnější příznaky chorob a jsou preventivně ošetřeny protiparazitním přípravkem Sronghold.
Potkánci od nás dostanou Průkaz původu Českého svazu chovatelů, případně Výspis předků naší chovatelské stanice. Respektujte, prosím, status vašeho potkánka, v rodokmenu bude mít napsáno MAZLÍK, což znamená že nikdy nebude mít žádné potomky. Tomu odpovídá i cena, za jakou si našeho potkánka ponesete domů. Pokud máte s potkánkem jiné úmysly, je potřeba to napsat již v zadávacím meilu. V případě, že se cokoliv změní, případná domluva je samozřejmě možná, ale raději s ní nepočítejte předem.
V případě, že jsem vás neodradila, těším se na váš meilík a doufám, že potkánek od nás vám bude dělat jen a jen radost.

Cena mláďat na mazlíky je obvykle 250,-Kč (250-350)

Potkany k chovu, mimo spřátelené a spolupracující chovatelské stanice, poskytuji jen velice vyjímečně, a to pouze registrovaným chovatelským stanicím. Mláďata k chovu jsou předávána výměnou za chovného jedince pro mou chs. Prodej mláďat k chovu je možný zavedeným chovatelským stanicím, které nemají co nabídnout= chovají barvy, kresby, variety, kterým se nevěnuji, a začínajícím ch.s. U začínajících ch.s. je podmínkou členství v SOCHP a doporučení ch.s. která je povede chovem. Ceny mláďat k chovu jsou od 400,- výše dle barvy, variety, kresby.

vrh R8 s PP

vrh narozen 24.8.2021, prozatím není k rezervaci. Uši standardní a dumbo, srst pouze standardní, barvy černá a aguti, všechna mláďata jsou bez kresby, tedy celobarevná bez bílé.
P1970345.JPG, 232kB

vrh S8 s VP

vrh narozen 24.8.2021, prozatím není k rezervaci.

vrh T8 s PP/VP

vrh narozen 7.9.2021, prozatím není k rezervaci.
P1970860.JPG, 279kB

dění v chovatelské stanici můžete sledovat na FB

Nyní nás najdete i na FB :-)
©Delfes 2010